Jak reagujecie na działania korporacyjne spółek?

Działanie korporacyjne to zdarzenie zainicjowane przez spółkę akcyjną mające wpływ na emitowane przez nią akcje. Na przykład:

Dywidenda - część zysków korporacyjnych przyznawana akcjonariuszom. Kiedy wypłacona zostaje dywidenda, wartość akcji spada.

Przedsiębiorstwo odpryskowe (spinoff) - sytuacja, w której tworzy się niezależne przedsiębiorstwo poprzez dystrybucję nowych akcji firmy macierzystej. Akcje firmy macierzystej stracą wartość po spinoffie, a akcjonariusze otrzymają odpowiednią ilość udziałów nowego przedsiębiorstwa jako rekompensatę.

Emisja praw poboru - dotychczasowi akcjonariusze otrzymują możliwość zakupu akcji przedsiębiorstwa ze zniżką. Zazwyczaj obniża to cenę akcji przedsiębiorstwa.

Split akcji - zwiększenie liczby istniejących akcji poprzez podzielenie każdej akcji, podczas gdy limit rynkowy pozostaje ten sam. Wartość akcji spada, gdyż zwiększa się ich liczba.

Ponieważ w czasie handlowania CFD nie posiadasz fizycznych akcji, nie nabywasz ani prawa głosu, ani żadnych praw wynikających z prawa poboru lub podobnego zdarzenia, takiego jak podział akcji itp.
W związku z tym, aby zapewnić, że nic istotnie nie wpływa na Twoją otwartą pozycję lub pozycje, związaną ze wzrostem/spadkiem ceny akcji przedsiębiorstwa, Plus500 automatycznie doda/odejmie z Twojego salda wartość, która stanowiłaby dodatkową stratę/zysk (w zależności o kierunku Twojej pozycji). Określane to jest jako "Korekta".

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Skontaktuj się z nami!
E-mail

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 80,5% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.