Czym jest Spread?

"Spread" określany jest jako różnica pomiędzy cenami "Kupna" i Sprzedaży" danego instrumentu w danym momencie.

Plus500 oferuje dwa mechanizmy spreadów na swoje instrumenty: dynamiczny spread, który jest nieustannie korygowany zgodnie ze spreadem rynkowym w czasie, gdy pozycja jest otwarta oraz spread, który zazwyczaj nie zmienia się zgodnie ze zmianami na rynku w czasie, gdy pozycja jest otwarta, ale kiedy rynek jest zmienny i niewypłacalny, może zmienić się na nowy poziom, żeby warunki na rynku bazowym były lepiej odzwierciedlone. Niemniej jednak Plus500 ma na celu dostarczanie jak najwęższych spreadów przez cały czas.

Powinieneś zawsze sprawdzić zastosowany spread i upewnić się, że znasz właściwości instrumentu zanim zaczniesz handel. Informacje dotyczące spreadu na dany instrument można znaleźć na naszej stronie internetowej lub na platformach handlowych w zakładce "Szczegóły" obok nazwy instrumentu.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Skontaktuj się z nami!
E-mail

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76,4% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.