Pamiętaj, że kontrakty CFD są produktami wykorzystującymi efekt dźwigni finansowej i mogą spowodować utratę całości kapitału. Inwestowanie w kontrakty CFD może nie być odpowiednie dla Ciebie. Upewnij się, że w pełni rozumiesz związane z nimi ryzyko. Przed skorzystaniem z naszych uslug prosimy o zapoznanie się z naszym Ostrzeżeniem o ryzyku oraz Umową użytkownika.

Zarządzaj wybraną przez Ciebie dźwignią na koncie

Zarządzaj wybraną przez Ciebie dźwignią na koncie
 • Handluj z użyciem dźwigni finansowej, która najlepiej pasuje do Twoich potrzeb giełdowych
 • Możesz handlować za pomocą wysokiej lub niskiej dźwigni finansowej
 • Nadal obowiązuje opłata nocna

W Plus500 możesz handlować korzystająć z niskiej bądź wysokiej dżwigni, zależnie od wstępnie określonej dźwigni uzależnionej od każdego instrumentu, twojej "Całkowitej wartości pozycji" oraz "Kapitału". 'Wartość rachunku' możesz kontrolować poprzez wpłaty na konto lub wypłaty z konta. 'Całkowitą wartość pozycji' możesz kontrolować poprzez otwieranie lub zamykanie pozycji.
Twoją 'Całkowitą wartość pozycji' i 'Wartość rachunku' możesz obejrzeć na stronie Migawka konta, dostępnej z poziomu okna głównego notowań giełdowych.

Przykłady:

Jeśli wpłacisz na konto $100.000 [Wartość twojego rachunku wynosi $100.000] i kupisz gaz ziemny o wartości $100.000, to wtedy handlujesz z dźwignią 1 [bez dźwigni]. Pamiętaj, że nadal płacisz opłatę nocną od wszelkich pozycji utrzymywanych przez noc.

Jeśli wpłacisz na konto w Plus500 $20.000 [Wartość twojego rachunku wynosi $20.000] i kupisz gaz ziemny o wartości $200.000, to wtedy handlujesz z dźwignią 10. Tak jak poprzednio, opłatę nocną płaci się za wszelkie pozycje zajmowane przez noc.

Ustaw poziomy cen dla poleceń 'Zamknięcie w momencie zysku' [Zlecenie Stop Limit] lub 'Zamknięcie w momencie straty' [Zlecenie Stop Loss]

Ustaw poziomy cen dla poleceń 'Zamknięcie w momencie zysku' [Zlecenie Stop Limit] lub 'Zamknięcie w momencie straty' [Zlecenie Stop Loss]
 • Bez opłat
 • Pomaga w ustawianiu ustalonych limitów

Polecenie 'Zamknięcie w momencie straty' można dodawać do swoich transakcji albo przed ich otwarciem, albo edytując otwartą pozycję. Ustaw poziom cen, przy których dana pozycja ma być zamknięta, jeśli trend na rynku obraca się przeciwko Tobie. Podstawowe Zlecenie Stop Loss nie gwarantuje, że pozycja zostanie zamknięta dokładnie na poziomie cenowym, który został przez Ciebie określony. Jeśli cena rynkowa nagle zanurkuje w dół lub wystrzeli w górę, poza poziom 'Zamknięcia w momenie straty,' Twoja pozycja może zostać zamknięta na gorszym poziomie niż cena określona. Zjawisko to jest znane jako 'poślizg.'

Przykład:

Google jest wyceniany na poziomie $1194 - $1196 (Sprzedaż/Kupno)
Kupujesz 10 akcji Google.
Chcesz ograniczyć straty do $1000. [Może się zdarzyć, że stracisz więcej z powodu poślizgu]
Wydajesz polecenie 'Zamknięcie w momencie straty' [Zlecenie Stop Loss] przy cenie $1096.
Google 'nurkuje w dół' wprost do poziomu $1094, a następnie do $1080.
Twoja pozycja zostaje zamknięta po cenie $1094.
Twoja strata wynosi: 10*(1196 - 1094) = $1020.

Gwarantowane zatrzymanie

Gwarantowane zatrzymanie
 • Obowiązuje dodatkowy spread
 • Limity Twojego ryzyka
 • Określ z góry swoją maksymalną możliwą stratę

Stosowanie 'Gwarantowanego zatrzymania Stop' podczas notowań kładzie bezwzględny limit na potencjalne straty. Nawet jeśli cena rynkowa zmienia się nagle, Twoja pozycja zostanie zamknięta na dokładnie określonej cenie, bez ryzyka poślizgu.
'Gwarantowane zatrzymanie Stop' jest dostępna tylko dla określonych instrumentów. Jeśli instrument obsługuje 'Gwarantowane zatrzymanie Stop,' będzie wyświetlona opcja wyboru.
Informacje szczegółowe na temat 'Gwarantowanego zatrzymania Stop':
Opcję tę można stosować wyłącznie w przypadku nowo zakładanych pozycji i nie można jej dodawać do pozycji już istniejących. 'Gwarantowane zatrzymanie Stop' może być aktywowane/edytowane tylko wtedy, gdy instrument jest dostępny i notowany. Gdy polecenie to jest aktywne, nie można go usunąć, jedynie można zmienić sam poziom ceny ""Gwarantowanego zatrzymania Stop"".
Opłata za dostosowanie spreadu do 'Gwarantowanego zatrzymania Stop' jest bezzwrotna po aktywowaniu i będzie wyświetlana przed zatwierdzeniem.
Pamiętaj, że cena 'Gwarantowanego zatrzymania Stop' musi być w pewnej odległości od obecnej ceny giełdowej instrumentu.

Przykład:

Google SPRZEDAŻ/KUPNO = $ 498/$500.
Kupujesz 10 akcji Google, powiedzmy, że dostosowanie spreadu do 'Gwarantowanego zatrzymania Stop' wynosi $10.
Ustawiasz 'Gwarantowane zatrzymanie Stop' na poziomie $450.
Notowania Google spadają do ceny 400 dolarów, ty zaś masz gwarancję zamknięcia pozycji przy cenie $450, a nie $400.

Z 'Gwarantowanym zatrzymaniem Stop' na 10 akcji: Zysk/strata = $4500 - $5000 - $10 [dostosowanie spreadu do 'Gwarantowanego zatrzymania Stop'] = -$510
Bez 'Gwarantowanego zatrzymania Stop': Zysk/strata = $4000 - $5000 = -$1000

Alerty cenowe

Alerty cenowe
 • Bez opłat
 • Stosowane w momencie, gdy rynek wykonuje ruchy o kluczowym znaczeniu, podczas gdy Twoje pozycje pozostają otwarte
 • Odbieraj powiadomienia drogą e-mail, SMS lub w trybie ""push""

Ustaw powiadomienia zawierające alerty cenowe, gdy rynek osiągnie określony poziom ceny kupna lub sprzedaży. W przeciwieństwie do 'Gwarantowanego zatrzymania Stop', alert cenowy utrzymuje otwartą pozycję, dzięki czemu możesz zdecydować, jakie działania podjąć, gdy notowania rynkowe idą naprzód.
W ekranie Lista instrumentów oraz Szczegóły instrumentu występuje ikona dzwonka - klikając ten dzwonek otworzysz ekran 'Alerty cenowe.'

Przykład:

Ropa naftowa jest wyceniana na poziomie 105 dolarów za baryłkę. Uważasz, że trafi Ci się okazja, jeśli cena ropy spadnie do poziomu $80.
Ustawiasz alarm dla ceny oleju na poziomie $80.
Cena ropy nurkuje do poziomu $78.
Otrzymujesz e-mail i SMS z powiadomieniem o nowej cenie ropy.

Zatrzymanie ruchome (Trailing stop) - automatycznie chroni pozycję od strony strat, podczas gdy podąża za zmianą notowań w stronę zysku.

Zatrzymanie ruchome (Trailing stop) - automatycznie chroni pozycję od strony strat, podczas gdy podąża za zmianą notowań w stronę zysku.
 • Bez opłat
 • Blokada uzyskanego zysku w trakcie notowań przed nagłą stratą
 • Automatycznie zmienia 'cenę zatrzymania'
 • Bez gwarancji

Zlecenie zatrzymania ma na celu ochronę zysków. Złożenie Zlecenia Stopu po otwarciu transakcji umożliwi utrzymanie pozycji, o ile kurs idzie w dobrym kierunku, bądź zamykanie transakcji, gdy tylko cena zmieni kierunek określonej liczby pułapów.
Używanie Zlecenia Stopu umożliwia zablokowanie zysków przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka "straty", bez konieczności ręcznej korekty ceny stop strata w Twoich pozycjach.
Pamiętaj, że ta funkcja jest bezpłatna i jest dostępna tylko jako niezabezpieczone zlecenie zatrzymania.

Przykład:

Yahoo CFD ma wartość 45,51USD/45,73USD (sprzedaż/kupno).
Kupujesz 100 akcji Yahoo CFD w wysokości 45,73 USD, gdzie 1 pułap = 0,1 USD.
Ustawiasz zlecenie stopu przy 50 pułapach, dlatego zlecenie Stop strata ustawia się w wysokości 45,01USD (45,51USD - 0,50USD).
Jeśli cena sprzedaży kontraktu Yahoo CFD zacznie szybko wzrastać i osiągnie wartość 47,60USD, nowe zlecenie stop straty prowadzi do 47,10USD (47,60USD - 0,50USD).
Jeśli cena sprzedaży kontraktu Yahoo CFD wzrasta i osiągnie wartość 49,75USD, nowe polecenie zapłaty spadkowej zmienia wartość na 49,25USD (49,75USD - 0,50USD).
Po jakimś czasie ceny sprzedaży kontraktu Yahoo CFD sprzedają się i osiągają wartość 46,51USD.
Ponieważ cena stopu została ustawiona na 49,25USD, Plus500 zatrzyma ją w tej cenie, jeśli ma to zastosowanie, w przeciwnym przypadku pozycja zostanie zamknięta w następnym, najlepszym dostępnym tempie.
W tym przypadku cena sprzedaży wzrosła z 49,75USD do 46,51USD, dlatego pozycja została zamknięta przy następnej dostępnej dostępnej stawce w wysokości 46,51USD.
Podsumowanie zysku: 100*(46.51USD- 45.73USD) = 78USD.