Plus500 does not provide CFD services to residents of the United States. Visit our U.S. website at us.plus500.com.

Co Zmienia Cenę Etheru?

Na wrzesień 2020, Ether, waluta która zasila platformę blockchain Ethereum, jest drugą największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej po Bitcoinie.

Sieć Ethereum przejęła koncept blockchaina od Bitcoina i spróbowała zbudować ją jako nienaruszalne kontrakty oraz Dapps (aplikacje zdecentralizowane). Aby następnie pomóc zabezpieczyć platformę Ethereum, utworzony został Ether jako uznawana waluta.

Czy istnieje limit ilości wyemiotwanego Etheru?

Ether nie posiada limitu pod względem utworzonej ilości waluty.

Ether, tak jak Bitcoin, oferowany jest osobom, które wspierają platformę przez dostarczenie mocy obliczeniowej z prywaynych serwerów lub chmury. Ten proces określany jest jako ‘Wydobycie’. Inaczej niż Bitcoin, aktywność kopalni nie zmienia się wraz z ilością Etheru w obiegu i nie istnieje limit tego ile Etheru może być stworzone lub wydobyte.

Ekran Ethereum na telefonie

Ceny ilustarcyjne.

Które czynniki wpływają na Ethereum i Ether?

Ethereum, a razem z nim Ether, są produktami wspieranymi przez użytkowników, które zbudowano na systemie rejestrów transakcji, pozwalając wszystkim komputerom w sieci na dostęp do pełnej historii transakcji. To tworzy ciągłą przejrzystość, ale wraz z tym jak rosną sieci oraz ich użytkownicy, pojawiają się czynniki które mogą wpłwać na protokoły oraz na cenę Etheru.

Hard Forki

Każda jednostka która dostarcza mocy obliczeniowej do dowolnej sieci blockchain musi zgodzić się na 100% zasad protokołu sieciowego aby prawidłowo z niego korzystać. Gdy grupy użytkowników rosną, może pojawić się niezgoda wobec tego jako poradzić sobie z nowym wyzwaniem albo czy nowe zasady protokołu są niezbędne.

Gdy wdrażane są nowe protokoły, grupy jednostek mogą się z nimi nie zgadzać, odmawiając uaktualniania swoich systemów. To zerwanie z głównym protokołem określa się jako Hard Fork.

Choć liczba użytkowniców starych protokołów na ogół zmniejsza się w czasie i nie wykazuje znaczącego historycznego efektu na wycenę Etheru, Hard Forki mają potencjał tworzenia zmienności. Gdy wprowadza się nowe zmiany, handlowcy czekają by sprawdzić jaki wpływ będzie miał nowy protokół (jeśli w ogóle) na wydajność sieci oraz na to czy będzie miał wpływ na samą monetę.

Na przykład, jeśli protokół pozwala kopalniom naliczać większe opłaty za przetwarzanie bloków lub transakcji, może to stworzyć inflację, prowadząc do dewaluacji kryptowaluty.

Spekulacje Handlowców

Ether nie jest związany z bankiem centralnym, i w związku z tym jego na jego fluktuacje cenowe wpływa spekulacja handlowców. Nie istnieje górna granica tego, ile Etheru można wyprodukować, a więc zawsze istnieje ryzyko inflacji albo braku zainteresowania które będą miały wpływ na cenę tej kryptowaluty.

Inaczej niż inne kryptowaluty, Ether jest związany bezpośrednio z platformą Ethereum, co gwarantuje jego użyteczność w przyszłości dzięki temu że jednostki korzystają z Dapps i innych funkcji blockchaina takich jak Kontrakty Smart.

Jak handlować kontraktami CFD na Ethereum?

Wartością Ethereum handluje się używają waluty platformy, którą jest Ether.

Etherem można handlować za pomocą Kontraktów na Różnice (Kontraktów CFD). Korzyści z handlu Etherem za pomocą kontraktów CFD w porównaniu z zakupem bezpośrednio tego instrumentu są takie, że możesz zyskać ekspozycję z dźwignią na tą walutę, bez ponoszenia odpowiedzialności za zarządzanie tym instrumentem bazowym. Handel może być szybko wykonany bez potrzeby dostarczania instrumentu bazowego na otwarty rynek i wysyłania go do innego portfela krypto. Oprócz tego, kontrakty CFD oferują opcję kup (pozycji long) lub sprzedaj (pozycji short) tej popularnej kryptowaluty. Choć te wszystkie korzyści występują przy zakupie kontraktów CFD na Ether, kryptowaluty są ekstremalnie zmienne i wiążą się z ryzykiem.

Jeśli wierzysz, że Ether będzie zyskiwał wartość, możesz otworzyć pozycję Kupna, co oznacza że będziesz upoważniony do zyskania na różnicy pomiędzy ceną w jakiej otworzyłeś tą pozycję, a wyższą ceną zamknięcia. Jednakże jeśli zamkniesz tą pozycję w niższej cenie niż ta po której ją zakupiłeś, będziesz odpowiedzialny za utratę wartości dla tego handlu.

Jeśli wierzysz, że Ether może stracić na wartości, możesz otworzyć pozycję Sprzedaj. Zajmiesz tym pozycję krótką na walucie, co pozwoli ci osiągnąć zysk na różnicy między ceną otwarcia, a niższą ceną zamknięcia. Jeśli jednak zamkniesz pozycję w wyższej cenie niż tą po której ją otworzyłeś, będziesz odpowiedzialny za różnicę i poniesiesz stratę.

Handlowcy, którzy chcą handlować na pozycjach bazujących na ruchach cenowych Etheru przeciw Bitcoinowi, mogą handlować kontraktami CFD na Plus500 na instrumencie Ethereum/Bitcoin (ETHBTC)*.

Złożoność i różne czynniki wpływające na kryptowaluty sprawiają, że są one bardzo zmienne. Handlując kontraktami CFD na Ether (Ethereum), nie będziesz kupował kryptowaluty bazowej, ale możesz zyskać ekspozycję na ten instrument bez potrzeby szukania kupca dla twoich monet.

*Oferty produktów różnią się w zależności od operatorów.
Potrzebujesz pomocy?
Wsparcie 24/7