Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

72% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Menu

Jak Zacząć Handel Kontraktami CFD na Gaz Ziemny

Gaz Ziemny to towar o ciągle rosnącym popycie, który skutecznie ogrzewa domy, napędza elektrownie, a nawet zasila pojazdy i transport. To prowadzi większą ilość konsumentów do zainteresowania Gazem Ziemnym zamiast Ropą Naftową, tworząc więcej okazji handlowych.

Handel CFD na kontrakty Futures Gazu Ziemnego pozwolą ci handlować ceną dostawy tego towaru. Handel kontraktami CFD na firmy produkujące Gaz Ziemny albo na firmy zajmujące się jego transportem oznacza, że możesz spekulować na ruchach cenowych akcji firmy, na podstawie tego czy sądzisz że cena wzrośnie, czy spadnie.

Do kilku z najbardziej popularnych sposobów handlu Gazem Ziemnym należą:

  • CFD na kontrakty Futures - Pozwolą ci na handel ceną dostawy tego towaru.
  • Producenci- Otwórz pozycję kontraktu CFD na ruchy cenowe firm które wydobywają Gaz Ziemny ze swoich szybów.
  • Wsparcie ekosystemu Gazu Ziemnego - Handluj kontraktami CFD na ceny akcji firm które wydobywają transportują i dostarczają Gaz Ziemny z szybów do konsumentów.

Handlowcy którzy chcieliby handlować Gazem Ziemnym są świadomi jego sezonowych fluktuacji cenowych oraz strategii które można zaimplementować aby handlować tym towarem energetycznym. Przeczytaj więcej aby dowiedzieć się jakie czynniki mogą wpływać na wartość kontraktów na Gaz Ziemny.

Co wpływa na cenę Gazu Ziemnego?

Sezonowość, koszty wydobycia i zapotrzebowanie przemysłu mają łącznie wpływ na ceny Gazu Ziemnego.

W przeszłości, skroplenie i transport Gazu Ziemnego było drogie, co sprawiło że był mniej praktyczny niż Ropa Naftowa dla międzynarodowego transportu lub nawet do własnego użytku na lokalnych rynkach. To sprawiło że Ropa Naftowa była głównym paliwem i ograniczała Gaz Ziemny do rynków krajowych o wysokiej gęstości, gdzie budowa infrastruktury rurociągowej pozwalała na bezpośrednie dostawy do konsumentów.

Stany Zjednoczone są do tej pory największym światowym producentem Gazu Ziemnego z odwiertami wybobywającymi 9.8 miliardów stóp sześciennych gazu dziennie (Bcf/d). Aby ujednolicić ten rynek dla towaru handlowego, ustanowiono pojedynczą cenę tego towaru w Henry Hub w Erath, Louisiana, USA. Ta lokacja funkcjonuje jako kluczowy benchmark dla tego źródła energii jako rezultat wielkości Henry Hub, zdolności do przechowywania, lokalizacji geograficznej oraz zdolności eksportowej.

  • Pogoda- Choć Gaz Ziemny produkuje się przez cały rok, jego konsumpcja w Stanach Zjednoczonych zwyżkuje zimą, jako że jest to paliwo powszechnie używane do ogrzewania domów w chłodniejszych miesiącach. Nazywa się to “Sezonem Wycofania”, nazwanym tak ponieważ zużycie jest większe niż produkcja, a spadek rezerw powoduje wzrost cen. Lato, znane jako “Sezon Wydobycia” następuje wówczas gdy konsumpcja spada, a rezerwy wypełniają się ponownie.
  • Popyt/Podaż- Poza ogrzewaniem domów Gaz Ziemny jest używany także aby zasilać elektrownie i w innych celach. Im więcej elektrowni zasilanych gazem ziemnym uruchamia się na świecie, tym bardziej rośnie popyt na ten towar, a wraz z nim jego cena.
  • Konkurencja- Wiatr, energia słoneczna, ropa naftowa i inne źródła energii konkurują z Gazem Ziemnym o udział w rynku paliw, co także wpływa na cenę.
Ekran Gazu Ziemnego w widoku mobilnym z butlą gazową.

Ceny ilustarcyjne.

Strategie handlu Gazem Ziemnym

Podobnie jak w przypadku towarów takich jak Ropa Naftowa, złoto albo Pszenica, Gazem Ziemnym handluje się za pomocą kontraktów futures. Te kontrakty pomagają producentom lepiej kontrolować przychód i dostawcom lepiej kontrolować koszty poprzez umówienie się na cenę zakupu, płatną w późniejszej dacie dostawy.

Tymi kontraktami handluje się na Chicago Mercantile Exchange, największej giełdzie towarowej w Stanach Zjednoczonych.

Platforma Plus500 oferuje handel kontraktami CFD futures na Gaz Ziemny oraz kontrakty CFD na opcje na Gaz Ziemny.

Aby handlować kontraktami futures albo kontraktami CFD na opcje, handlowcy Plus500 mogą otwierać pozucję Kup lub Sprzedaj na dostępne kontrakty.

Na przykład, jeśli handlowiec wierzy, że kontrakt jest niedowartościowany, może otworzyć pozycję Kup, znaną także jako “pójście długo” i osiągnąć zysk z różnicy między wartością kontraktu między czasem otwarcia a zamknięcia tej pozycji. Jednakże, jeśli otworzy on pozycję Kup, a ona zakończy się na niższej wartości, pozycja zostanie zamknięta ze stratą.

Z drugiej strony, jeśli handlowiec wierz, że kontrakt jest przewartościowany, może otworzyć pozycję Sprzedaj, znaną jako “pójście krótko” i zarabiać na różnicy pomiędzy ceną otwarcia a niższą ceną zamknięcia. Jednakże, jeśli cena wzrośnie, pozycja zamknie się ze stratą.

Godziny handlowe Gazu Ziemnego

Wyceny Gazu Ziemnego są określane poprzez ilość Gazu Ziemnego sprzedanego w Henry Hub w Louisianie w USA. Towarem następnie handluje się przez kontrakty na Chicago Mercantile Exchange (CME).

Tym towarem handluje się od niedzieli do piątku przez 23 godziny dziennie. Istnieje codzienna sześćdziesięciominutowa przerwa zaczynająca się 5:00 PM EST (czas nowojorski).

Słowniczek Gazu Ziemnego

MMBTU- Jeden Milion Brytyjskich Jednostek Termalnych. To pojęcie używane aby zmierzyć handlowy wolumen Gazu Ziemnego.

Sezon Wycofania- Zimniejsze miesiące gdy konsumpcja jest większa, a rezerwy wycofuje się ze składów. To sezon trwający od listopada do marca na półkuli północnej.

Sezon Wydobycia- Cieplejsze miesiące gdy zapotrzebowanie na Gaz Ziemny jest mniejsze i rezerwy są uzupełniane. To sezon trwający od kwietnia do października na półkuli północnej.

Baza- Różnica cenowa pomiędzy dwoma lokacjami dostawy. Punkty bazowe mogą być wyższe lub niższe niż cena handlowa, ale zawsze ich podstawą jest wycena w Henry Hub w Louisianie w USA.

Linie pośrednie- Linie przesyłowe niskiej pojemności które dostarczają gaz z miejsc produkcji do głównych centrów transportu.

Dostawcy- Dystrybutorzy Gazu Ziemnego którzy dostarczają na rynki lokalne.

Powiązane odwierty- Wydobywają Ropę Naftową z Gazem Ziemnym jako dodatkowym produktem.

Niepowiązane odwierty- Wydobywają głównie Gaz Ziemny.

Bcf/d- Miliardy stóp sześciennych dziennie.

Chmura Gazu Ziemnego

Co przemawia do handlowców Gazu Ziemnego

Hiper szybki rozwój przemysłu Gazu Ziemnego od czasów wprowadzenia odwiertów łupkowych w 2006 roku postawił handlowców kontraktami CFD przed możliwością handlu kontraktów Futures na ceny akcji producentów Gazu Ziemnego, firm transportowych.

Powtarzające się fluktuacje sezonowe oraz względnie nowa globalna infrastruktura sprawiły że to źródło paliw stało się ulubionym towarem dla coraz większej ilości handlowców.

Choć ten rynek nie jest tak stary jak rynek Ropy Naftowej, handlowcy odnajdują nowe możliwości w globalnym popycie i podaży Gazu Ziemnego. Jako że globalny handel tym towarem energetycznym rośnie i przesył staje się coraz bardziej efektywny, istnieje powód, aby wierzyć że płynność będzie trwać w najbliższej przyszłości.

Potrzebujesz pomocy?
Wsparcie 24/7