Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

72% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Menu

Czym są Futures na Gaz Ziemny?

Kontrakty futures CFD na Gaz Ziemny są chętnie wybierane przez handlowców dzięki zmienności i sezonowej przewidywalności. W ostatnim dziesięcioleciu, firmy z branży Gazu Ziemnego przeszły od rynków lokalnych do globalnych, przyciągając uwagę handlowców podczas gdy ukazują się nowe okazje do rozwoju.

Po części wynika to z rosnącego popytu z krajów rozwijających się, z wzmocnienia globalnej infrastruktury oraz z rozwoju w technologii skraplania Gazu Ziemnego.

Aby umożliwić okazje do zysku na rosnącym rynku Gazu Ziemnego, Plus500 oferuje handlowcom szansę aby iść długo lub krótko na ten towar przez handel kontraktami CFD, bez potrzeby zakupu instrumentu bazowego.

Futures Gazu Ziemnego

Gaz Ziemny to towar który musi być odkryty, wydobyty i rafinowany aby mógł zostać skonsumowany przez kupujących. Ten długi proces wymaga dużej inwestycji z góry dokonywanej przez producentów Gazu Ziemnego.

Aby upewnić się, że będą oni mogli sprzedać gaz z zyskiem, producenci Gazu Ziemnego tworzą kontrakty z dystrybutorem albo inną firmą która dostarcza konsumentom gaz ziemny po wybranej cenie. Ta umowa określa, że kupujący kupi wybraną ilość gazu w określonej cenie w brytyjskich jednostkach termalnych (MMBTU), do zapłaty w późniejszej kwocie.

Każdy kontrakt jest równy 10,000 Milionów Brytyjskich Jednostek Termalny (MMBTU) a więc jeśli ktoś potrzebuje 50,000 MMBTU, będzie musiał kupić 5 kontraktów. Tymi kontraktami handlują na Chicago Mercantile Exchange (CME) handlowcy którzy chcą osiągnąć zysk z przybliżonej wartości kontraktu przed jego datą wygaśnięcia.

Plus500 oferuje handlowcom okazję do handlu kontraktami CFD Futures na wartość Gazu Ziemnego. Dzięki kontraktom CFD, handlowcy mogą handlować zmiennością Gazu Ziemnego przy użyciu dźwigni i bez potrzeby zakupu instrumentu bazowego.

Ekran popularnych opcji w widoku mobilnym

Ceny ilustarcyjne.

Futures na Gaz Ziemny vs. Kontrakty CFD na Futures na Gaz Ziemny

Amerykański Henry Hub w Luizjanie, działa jako branżowy benchmark cenowy. Wszystkie kontrakty handlowe Gazu Ziemnego na rynku podstawowym bazują na cenie z tej lokalizacji.

Kupując kontrakt na 10,000 MMBTU bezpośrednio na CME, od kupującego może się wymagać zaakceptowania dostawy i jej przechowywanie. To może być trudne dla kupującego, ponieważ generalnie 1) Nie ma on możliwości przechowywania Gazu Ziemnego oraz 2) Nie chce ponieść kosztów przechowywania i transportu tego towaru.

Istnieje wiele korzyści z handlu CFD na Futures Gazu Ziemnego.

Handel kontraktami CFD z Plus500 pozwoli ci na handel tym towarem przy użyciu dźwigni, zwiększając twoje możliwości zakupowe, a jednocześnie podnoszą ekspozycję na zmienność rynkową. To oznacza, że handlowcy mogą użyć tej samej ilości kapitału, co przyniesie większy zysk, jednakże może przynieść również większe straty. Dodatkowo, Plus500 oferuje usługęautomatycznego przewijania (rollover), co oznacza że otwarte pozycje są automatycznie przenoszone na następny kontrakt futures.

To ważne aby zapamiętać że handel kontraktami CFD ma swoje korzyści, ale związane z nim jest również znaczące ryzyko. (Aby dowiedzieć się więcej o kontraktach CFD i ich ryzyku, zobacz nasz Przewodnik Handlowca).

Dlaczego Warto Handlować Kontraktami CFD na Gaz Ziemny?

Gaz ziemny okazał się potężnym źródłem energii zarówno dla przemysłu jak i konsumentów mieszkaniowych. Ten zwiększony popyt przykuł uwagę handlowców kontraktami CFD którzy chcą skorzystać z sezonowej zmienności tego towaru, handlując przy tym z dźwignią.

Rozwijające się rynki i rosnący popyt mogą wywrzeć wpływ na wycenę Gazu Ziemnego, przynosząc z czasem fluktuacje i okazje.

Potrzebujesz pomocy?
Wsparcie 24/7