Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

72% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Menu

Popularne Sposoby na Handel Złotem

Złoto było bardzo pożądanym metalem szlachetnym od tysięcy lat.

Ten metal uznawany za bezpieczną przystań, niezależnie od lokalizacji, sytuacji gospodarczej, albo politycznej niestabilności, historycznie zachowywał swoją wartość w czasie. Dziś, Złotem mogą handlować kupujący, sprzedający, górnicy i spekulatorzy którzy mogą otwierać pozycje na ruchy cenowe tego metalu szlachetnego nie posiadając instrumentu bazowego.

Każda strategia wiąże się ze swoim potencjalnym ryzykiem i potencjalnymi nagrodami, więc handlowcy powinni wybrać strategię handlową która najbardziej im odpowiada.

Handel CFD na Złoto

Istnieje wiele sposobów na handel Złotem, wliczając w to tradycyjne rynki i CFD. Poniżej zamieszczone zostały cztery popularne sposoby na spekulację na cenie Złota na platformie Plus500.

Kontrakty CFD na Złoto

Kontrakty na Różnice Kursowe (kontrakty CFD) pozwalają na otwarcie pozycji bez potrzeby zakupu instrumentu bazowego. Zamiast tego, handlowiec może otworzyć pozycję Długa albo Krótką na instrumencie, spekulując na ruchu cenowym i rozpoznając potencjalne zyski lub straty w zależności od ruchów cenowych ceny spotowej w czasie rzeczywistym, którym handluje się Over the Counter (OTC).

Przez handel bazujący na cenie spotowej, zamiast na przyszłej cenie, handlowcy mogą uzyskać większą płynność i dostępność.

Ekran złota w widoku mobilnym

Ceny ilustarcyjne.

Kontrakty CFD na opcje

Korzyści z Kontraktów CFD na Opcje na Złoto są takie, że możecie zapłacić mniej za otwieranie pozycji, niż w przypadku gdybyście kupowali bezpośrednio kontrakty CFD na Złoto. To dlatego że otwieracie pozycje kontraktów CFD wobec kontraktu na Opcje, a nie na samo złoto. To może przynieść ekspozycję na ten instrument po niższej cenie.

Ważne aby pamiętać, że wysoka zmienność Kontraktów CFD na Opcje wiąże się z większym ryzykiem. Co więcej, istnieje wiele innych czynników które mogą wywołać dużej fluktuacje w wartości Kontraktów CFD na Opcje.

ETF na Złoto

ETF ściśle śledzi wartość instrumentu bazowego.

Kontrakt CFD na ETF na Złoto, taki jak GLD śledzi dzienną cenę Złota, pozwalając handlowcom na otwieranie pozycji Kupna i Sprzedaży wobec ich bazowego ETF.

Ekspozycja za pomocą kontraktów CFD na Złoto

Handel kontraktami CFD na Złoto pozwala handlowcom na zdobycie ekspozycji na zmienność tego popularnego towaru bez potrzeby zakupu i utrzymywania instrumentu bazowego. Poza tym można zająć pozycję krótką na ten towar, jeśli handlowiec uważa, że jego cena spadnie.

Na przykład, handlowcy którzy otworzą pozycję Kup, spekulują że cena Złota wzrośnie. Jeśli będą mieli rację, zdobędą zysk na różnicy cenowej pomiędzy ceną otwarcia, a wyższą ceną zamknięcia ich pozycji. Jednakże jeśli cena zamknięcie będzie niższa, poniosą stratę równą różnicy między cenami otwarcia a zamknięcia.

Z drugiej strony, jeśli handlowiec wierzy, że cena Złota spadnie, może otworzyć pozycję Sprzedaj, pozwalając na zyskanie na cenie otwarcia i niższej cenie zamknięcia. Jednocześnie, jeśli cena wzrośnie wobec ceny otwarcia, a handlowiec zamknie swoją pozycję w wyższej cenie, poniesie on stratę która będzie róznicą między ceną otwarcia, a wyższą ceną zamknięcia.

Potrzebujesz pomocy?
Wsparcie 24/7